Refleksologia – dla kogo?

Refleksologia jest dla każdego z nas – podnosi poziom sił witalnych, pobudza naturalną, często zablokowaną energię, usprawnia pracę krwiobiegu, co wpływa na dotlenienie naszego organizmu i transport substancji odżywczych. Regularnie stosowanie praktyki refleksologiczne pomagają w przywróceniu a później utrzymaniu balansu biologicznego. Dzięki intensywnej pracy na  układzie moczowym, krwionośnym oraz limfatycznym, oczyszcza i odtruwa  – usprawnia naturalne procesy oczyszczania organizmu z toksyn. Przywraca dobre samopoczucie – obniża poziom stresu i wszelkich napięć, pomaga w walce z zaburzeniami snu, depresją. Często już nawet pierwszy zabieg uśmierza ból, regularna praca pomaga zlikwidować bóle nawet te przewlekłe, wieloletnie. Refleksologia usprawnia pracę całego organizmu – układów nerwowego, pokarmowego, oddechowego, rozrodczego, niezwykle pomocna w walce z bezpłodnością. Pierwsza pomoc w przypadku infekcji, drobnych urazów typu stłuczenie, w czasie rekonwalescencji, bardzo skuteczna podczas rehabilitacji po udarach mózgu.

Refleksologia to także relaks – niweluje stres a dzięki specjalnym technikom pracy, pomaga zredukować nawet długo kumulowane napięcia, pozwala osiągnąć podczas zabiegu stan głębokiego relaksu, wycisza „gonitwę myśli”, praca specjalnymi technikami relaksu pomaga uzyskać duży stopień wyciszenia.

Refleksologia jest dla każdego, niezależnie od wieku – od maleńkiego dziecka po osobę dochodzącą do kresu drogi. Małym klientom znakomicie redukuje kolki, wspiera naturalną odporność, pomaga w walce z alergią (zarówno u dzieci, jak i u dorosłych), wycisza dzieci nadpobudliwe. Osobom starszym dodaje sił i energii, łagodzi dolegliwości wieku podeszłego. Ludziom młodym, zazwyczaj zestresowanym i przemęczonym pomaga odzyskać spokój i naładować baterie na dalsze wyzwania.

Refleksologia to piękno – dzięki intensywnemu oczyszczaniu organizmu z toksyn, skóra staje się gładka i rozświetlona. Zabiegi refleksologiczne redukują zastoje i obrzęki, znika opuchlizna i sińce pod oczami. Następuje optymalizacja dotlenienia i ukrwienia przez co usprawnieniu ulega  transport wartości odżywczych, co wpływa korzystnie na skórę, włosy, paznokcie. Refleksologia twarzy jest zabiegiem wyjątkowo przyjemnym i odprężającym, działanie na receptorach znajdujących się na twarz wpływa bardzo korzystnie na cały organizm, a masaż skóry twarzy ma zbawienny wpływ na jej kondycję i przy okazji zwiększa wchłanianie substancji czynnych z kosmetyków.

Przeciwwskazania

Refleksologia jest wyjątkowo bezpieczna, nie można jej przedawkować. Istnieje zaledwie kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu: zagrożona ciąża, przeszczepy organów, choroby skóry, urazy typu złamania – wówczas pracujemy na miejscach odpowiadający, zakrzepica, zapalenie żył.

Jak często wykonywać zabiegi?

Częstotliwość i ilość zabiegów to kwestia indywidulana, uzależniona od stanu zdrowia, rodzaju schorzenia, osobliwej reakcji organizmu na zabieg oraz tempa, w jakim organizm będzie radził sobie z odblokowaniem. Każdy z nas jest inny, dlatego nie możemy mówić o jednakowym szablonie zabiegów. Najczęściej zaleca się rozpoczęcie serii zabiegów od 2 zabiegów w tygodniu przez kilka tygodni, w późniejszym czasie zmniejszenie do jednego zabiegu w tygodniu przez kilka tygodni, następnie zabieg przypominający raz w miesiącu. Niektóre osoby odczują zmiany już po pierwszym zabiegu, inne będą potrzebowały 5-6 zabiegów aby zablokowany organizm zaczął proces samoleczenia. Aby odczuć trwałe zmiany zaleca się wykonanie serii 10 zabiegów. Każdy organizm jest inny, regeneruję się w indywidualnym tempie –  dlatego nie możemy postępować według ogólnie przyjętego, jednego schematu – to Twój organizm sam napisze scenariusz naszych spotkań.