Czym jest refleksologia

Refleksologia nie jest zwykłym masażem stóp, to dotyk dłoni, który pobudza siły witalne, odblokowuje kanały energetyczne, pomaga zarówno Ciału, jak i Duszy. Każdy z nas jest doskonałym mechanizmem, każda cząstka nas jest idealna, czasami tylko coś w nas się psuje… Ciało, nasza energia, emocje. Każdy z nas jest dla siebie najlepszym lekarzem, nasze Ciała mają ogromną możliwość samoleczenia, musimy tylko dać im szansę. I taką właśnie szansę zapewnia nam cała mądrość refleksologii, nauki czerpiącej z mądrość i wiedzy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Każdy z organów wewnętrznych ma receptory na stopach, dłoniach, twarzy. Pobudzając leczniczym dotykiem odpowiednie strefy, działamy bezpośrednio na miejscach schorowanych lub potrzebujących pomocy, pobudzenia lub wyciszenia. Refleksologia jest bezpieczna, nie można jej przedawkować. Nauka opiera się na teorii strefowej – człowiek posiada 10 stref (linii) biegnących przez całe ciało od czubka głowy do samych końców palców u stóp – stopy połączone są z wszystkimi organami ciała i gruczołami wydzielania wewnętrznego. Dlatego każda zmiana, ból, dyskomfort w szczególnym miejscu stopy będzie sygnalizowała zmiany chorobowe lub niedomagania w organizmie.

Podstawą pracy refleksologa jest praca na stopach, zabieg na dłoniach jest zabiegiem uzupełniającym, dopełniającym, przeprowadzanym wówczas gdy praca stopach jest niemożliwa, np.  z powodu urazu lub choroby skóry. Praca na dłoniach to także znakomite „zadanie domowe” dla Klienta – połączenia pracy na stopach i dłoniach daje niezwykle dobre efekty. Refleksologia twarzy i głowy to oprócz działania stricte terapeutycznego, niezwykle głęboki relaks i kompletne wyciszenie systemu nerwowego, co prowadzi do samowyleczenia organizmu. Refleksologia pozwala odzyskać równowagę zdrowotną oraz emocjonalną potrzebne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zabiegi refleksologii pozwalają w pełni naturalny, nieszkodliwy, zupełnie pozbawiony skutków ubocznych sposób pracować dla  zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, znika poczucie napięcia i leku, wraca dobry sen, organizm odzyskuje zdolność regeneracji. Zabieg refleksologii  to unikalna metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po refleksach znajdujących się na stopach, dłoniach, twarzy,

Dzięki zabiegom wykonywanym przez refleksologa leczymy dolegliwości Ciała fizycznego  – wszelkiego rodzaju bóle, niedomagania, wypłycamy wieloletnie dysfunkcje, leczymy także choroby Duszy, poprzez pobudzenie przepływu Qi. Zgodnie z Medycyną Chińską Qi to nasza wewnętrzna energia. Refleksologia pomaga odzyskać równowagę, relaksuje, wycisza, poprawia nastrój, redukuje napięcia i stres.

Najlepsze, co możemy dla siebie zrobić to odzyskać równowagę, dążmy więc wspólnie do pełnej homeostazy.